Контактний номер телефону:
+38 (067) 74-19-169
Email:
studio-glass@ukr.net
Народився у Львові, Україна, 28 березня 1963р.
1985р. - закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, відділення художнього скла.
з 1983р. - учасник обласних, республіканських, міжнародних виставок та симпозіумів.
з 1987р. працював на Львівській кераміко-скульптурній фабриці як художник: майстер-склодув.
1999р. - член Національної спілки художників України.
Любов до скла та майстерність склодува отримав від батька - Заслуженого майстра народної творчості України Ярослава Григоровича.
Творчий діапазон - скульптура, анімалістична пластика, декоративні вази, тарелі, вжитковий посуд. Твори зберігаються в приватних та музейних колекціях в Україні та за кордоном, зокрема в США, Канаді, Німеччині, Австралії, Польщі, Росії, Аргентині, Іспанії.
Сьогодні: голова секції художнього скла, член правління Спілки художників, член Всеукраїнського виставкому декоративно-прикладного мистецтва.
Діяльність відзначена дипломами, почесними грамотами, подяками.
З історії гутного скла
На території України знайдено скляні вироби ,які датують 3ст. нашої ери. Про розвиток скляного виробництва у Галицько-Волинському князівстві свідчать письмові згадки ,що належать до другої половини 14 ст.
Термін «гутне скло «,»гутник» ведуть своє походження від німецького слова «Die hutte «, що означає будівлю , в якій знаходиться скловарна піч. Технологія виробництва полягає у вільному видуванні та вільному формуванні у гарячому «живому» стані (t=800-1100).
Зараз , найчастіше для створення художніх виробів , застосовують , крім традиційних прийомів і технік ручної обробки , сучасні способи декорування: ірризація ,нанесення на поверхню і в глиб маси скла , оксидів металів , хімічне травлення , розпис фарбами , тощо.
Для втілення творчого задуму потрібно знати матеріал , його властивості. Досконало володіти технічними прийомами , швидкою реакцією , відчувати внутрішній стан скла , передбачити його поведінку. А поєднання з творчістю , імпровізацією породжує художній витвір , якому притаманні індивідуальність та неповторність.
Українське гутне скло (Волинь , Чернігівщина , Слобожанщина , Поділля , Галичина) еволюціонувало складними шляхами. Поєднання традицій минулих століть можемо побачити в творах , добре знаних на Україні і за її межами представників Львівської школи гутництва , таких як П.Семененко , М.Павловський , М.Багинський , Й.Гулянський , Р.Жук , О.Гера , Б.Валько , І.Чабан , В.Драчук , Я.Мацієвський , І.Мацієвський , М.Тарнавський ,П.Думич ,В.Білоус .
Їх професійна діяльність невід’ємно пов’язана з головною творчо-виробничою базою Художнього Фонду при Спілці художників України Львівською експериментальною кераміко-скульптурною фабрикою , де головним художником працював Ф.А.Черняк - заслужений художник України. Всіляко допомагав художникам у вирішенні технічних питань начальник цеху гутного художнього скла - Угрин Ю.М.
Значний внесок у розвиток і популяризацію Львівської школи скляної пластики вніс А.А.Бокотей--- народний художник України, професор , академік , лауреат національної премії України ім.Т.Г.Шевченка , заслужений діяч мистецтв , ректор Львівської академії мистецтв.
Любов до скла прийшла від батька. Змалечку він приводив мене в склоцех і я був у захваті від побаченого. Коли розпечена до жовто-гарячого кольору маса скла ніби , у казці перетворювалась в його руках на баранчика , рибку ,свічник або вазу. Магічна сила і краса гарячого скла і досі заворожує мене.
Батько був моїм першим вчителем і наставником, виконавцем моїх творчих задумів. Я дуже низько вклоняюся йому за все ,що він зробив для мене,а особливо за ту іскорку в серці ,за ту любов до скла , яка стала невід’ємною частиною мого життя.
Мацієвський Ярослав Григорович народився 2 січня 1935 р. у с.Завидовичі Львівської області. Працював на Львівській кераміко-скульптурній з 1963р. Член Спілки художників СРСР , Заслужений майстер народної творчості України. З 1975р. працював у Львівському інститут прикладного та декоративного мистецтва. Його твори зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Я також пишаюсь його братом Мацієвським Іваном Григоровичем . З 1970 р. цей чудовий майстер по склу працював на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці.Він активно співпрацює з ведучими художниками СРСР ,як майстер оздоблювач в експериментальній творчій бригаді. Зокрема , для А.А.Бокотея він виконав значну частину робіт.